Sádrokarton při rekonstrukci a přístavbě RD, Blansko

Realizace

březen 2014 - rekonstrukce a přístavba rodinného domu se zajímavým podkrovým

Co o nás řekl zadavatel

Zatím jsme od zadavatele vyjádření neobdrželi.


Popis prostoru

Další zakázka roku 2014 byla realizována v Blansku, resp. na tzv. Starém Blansku. Dílem to byla práce v původním domě a dílem v novostavbě, resp. přístavbě.

Popis realizace

V přízemí domu jsme montovali sádrokartonové podhledy s parozábranou a slušnými 30cm izolace. Strop byl v jednom místě "vyšperkován" o velmi praktické skládací půdní schody, které z technické místnosti umožňují přístup k různým technickým rozvodům nad stropy.

Dále jsme zde ještě různými kastlíky schovali stoupačky vody či odpadu a vedení teplého vzduchu od krbu k ventilační jednotce.

Také jsme zde opravovali zpackanou koupelnu po nějaké firmě, kterou majitel vykázal za nedobrou práci.

Takové opravy neděláme rádi. Vždy to stojí více práce než dělat vše takzvaně od nuly. Součástí oprav byly nerovné konstrukce, které byly ještě navíc zalité v podlaze a spousta dalších chyb jednoznačně pramenících z nezkušenosti.

Poslední dobou potkáváme spoustu nespokojených zákazníku, kteří vybírali jen podle nejnižší ceny a neověřili si jestli firma opravdu svoji práci dělá dobře. Bohužel práci pak většinou zaplatili dvakrát a mnohdy i zničený materiál navíc.

Pro mě z toho jednoznačně vyplývá, že tvorba tohoto webu má smysl a uvádění našich realizací dvojnásob. Každému zákazníkovi se totiž vyplatí investovat trochu času a zjistit si o dodavateli/nás potřebné informace.

Věřím, že nám pak nehrozí, že bychom byli dáváni do jednoho pytle s takovými packali, jako byli ti, co dělali tuto koupelnu před námi. I proto jsme vždy rádi, když jsou naši zákazníci ochotni napsat na náš web pár slov od srdce, co si o naší práci myslí.

Nejzajímavější v této zakázce však bylo podkroví v přístavbě, resp. budoucí pracovna zákazníka s terasou + tu zbyl i prostor na malou koupelnu s toaletou.

I zde byla izolace tloušťky 30cm a parozábrana samozřejmostí (u nás to je samozřejmost, ale už jsme bohužel opravovali práce po někom jiném, pro koho to samozřejmost nebyla - viz. tato realizace).

Prostor byl netradičního kosočtvercového půdorysu, ale krovy nectili tento půdorys, takže střešní okna byla rovně umístěná a po jejich stranách tím pádem vznikali klínovité šikminy vůči obvodovým zdem.

Na fotografiích to bohužel moc vidět není, protože v malém prostoru se vždy špatně fotí.

Takovou perličkou či pracovním zpestřením bylo zabudování světlíku na chodbě. Světlík je prvek, se který se potkáváme opravdu jen velmi zřídka.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Fotodokumentace

Samozřejmě jsem pro samou práci zase málo fotil. Ale něco se přece jen vyfotilo, tak se na to můžete podívat, byť se ty obrázky v podstatě pořád opakují.

Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Web vytvořil a internetové služby poskytuje RadekSoucek.cz