Rekonstrukce rodinného domu, Ráječko

Realizace

únor 2014 - rekonstrukce rodinného domu u kamaráda

Co o nás řekl zadavatel

Zatím jsme od zadavatele vyjádření neobdrželi.


Popis prostoru

Někdy na podzim roku 2013 jsem dělal cenovou nabídku kamarádovi na montáž sádrokartonu pro jím plánovanou rekonstrukci jeho rodinného domu v Ráječku.

Podkroví se nakonec rozhodnul udělat si sám. Resp. svépomocí s pomocí příbuzného, který pracuje jako montér sádrokartonů v Brně.

Popis realizace

A tak kamarád s příbuznými pracovali po večerech a o víkendech. V tomto stylu ale práce nešli zrovna rychle a únava na nich byla znát. Navíc pro příbuzného to znamenalo neustálé dojíždění.

A tak nám v únoru 2014 vznikla malá akce u kamaráda v Ráječku :o)

Na základě svých dosavadních zkušeností mě požádal, abychom udělali nové stropy dvou místností v přízemí. Asi si nás chtěl vyzkoušet?

Když pak ale viděl, jak nám jde práce od ruky a že i kvalita je lepší, tak se nakonec zcela rozumně rozhodl sám v tom už nepokračovat.

Požádal nás ve finále o všechny místnosti v přízemí a dokončení jím rozpracovaného podkroví.

Trochu jsme se v té době prali s termíny, ale kamarádovi jsme jistě pomohli vše dokončit mnohem dřív než kdyby si to dělal dále sám.

Myslím, že jsme mu ušetřili i nějaké ty korunky. Přeci jen svoji práci umíme a hlavně máme veškeré potřebné nářadí a spoustu tzv. vychytávek pro usnadnění práce.

Stačí taková drobnost, např. laik se často vrací do stavebnin, protože mu při pořád něco chybí neboť teprve postupně zjišťuje, co bude ještě potřebovat. A ne nadarmo se říká že čas jsou peníze.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Fotodokumentace

Fotit jsem v tom neustálém fofru, který tehdy byl zcela zapomněl. Takže tentokrát není co ukázat.

Víte, když chci fotit, tak musím leckdy počkat, až si sedne prach, který při práci vzniká, protože jinak je jakákoliv fotka s bleskem v podstatě nepoužitelná a bez blesku je většinou v místnostech málo světla na to, aby fotka byla k světu.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Web vytvořil a internetové služby poskytuje RadekSoucek.cz