Sádrokarton: podhled a tepelná izolace, Vysočany

Realizace

září 2011 - sádrokarton, podhled, izolace minerální vatou

Co o nás řekl zadavatel

Zatím jsme od zákazníka vyjádření neobdrželi.


Popis prostoru

V září jsme si střihli "fofr" akci v podobě jednoduchého SDK podhledu jedné místnosti rodiného domu ve Vysočanech.

Jednalo se o klasický pokoj ve tvaru obdélníku. V podstatě to byl klasika, u které si majitel dokáže sám dopředu jednoduše spočítat cenu pouhým spočítáním metrů v kombinaci s položkami v našem ceníku. Cenu potom už jen drobné navýší cena za dopravu.

Popis realizace

I po snížení stropu o cca 15 cm zůstala světlá výška místnosti hezkých 255 cm. Prostor proto nepůsobí stísněně. Obyvatelé domu ten rozdíl bezprostředně po změně asi poznají, ale věřím, že za půl roku už ani nebudou vědet, že strop byl někdy o kousek vyšší. Na co však určitě hned tak nezapomenou, tak na teplotní a finanční (náklady na vytápění) rozdíl před přidáním dodatečné izolace a po něm.

Jednalo se o 20 m2 jednoduché konstrukce zavěšené na drátech se čtyřbodovými závěsy, do které se vsunula dodatečná izolace z minerální vaty. Po zaklopení sádrokartonovými deskami jsme vše jednou zatmelili a jeli domů. Všechno proběhlo v rámci jednoho dne.

Po každém tmelení je totiž nutná určitá technologická pauza a tak není možné tmelit vše zaráz. Nejen pro nás se bohužel sádrokarton tmelí třikrát. Proč bohužel? Protože to zbytečně zákazníkovi zvyšuje náklady na dopravu a nám to pak kouskuje čas v následujících dnech, který bychom raději soustavně věnovali dalšímu zákazníkovi. Každopadně na tom nikdo nic nezmění, takže jsme museli je Vysočany navštívit ještě dvakrát.

Zatmelit podruhé a po lehkém zatuhnutí nanést finální vrstvu v podobě lehce brousitelné finišpasty. Třetí den jsme vše přebrousili do hladka a spoj sádrokartonu a omítky přetáhli acrylátovým tmelem, který je přetíratelný barvami. Malování si již zákazník zajistil sám.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Fotodokumentace

První den jsme sebou vzali i foťák, takže níže je možné vidět průběh naší práce.

Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Web vytvořil a internetové služby poskytuje RadekSoucek.cz