Sádrokarton v podkroví rodinního domu, Vranová

Realizace

září 2013 - sádrokartonové podhledy, izolace a sklápěcí půdní schody

Co o nás řekl zadavatel

Zatím jsme od majitele vyjádření neobdrželi.


Popis prostoru

Novostavba, tedy nový rodinný dům ve Vranové byl na našem poměrně dlouhém seznamu prací v září. Spodní patro mělo stropy klasicky omítnuté, takže práce nás čekala v podkroví, kde jsme řešili stropy a (jak je to tomu v případě podkroví vždy) šikminy.

Popis realizace

Je opravdu skvělé, že díky spokojeným zákazníkům získáváme další zakázky z okruhu jejich příbuzných a známých. Stejně tomu tak bylo i v tomto případě. Děkujeme Vám za to. Jsme opravdu moc rádi, že naši práci doporučujete dále. Je to pro nás závazek a motivace naši práci neustále vylepšovat.

Podkroví je vždy místem, kde se se sádrokartonem dokážeme vyřádit. Nutnost lehké konstrukce a šikmé stěny jsou pro sádrokarton jako stvořené. Nejinak tomu bylo i zde.

A protože současnosti vládnou kvalitní izolace, tak nás poždavek majitele na kvalitní izolaci ani nepřekvapil. Výsledkem bylo, že tepelná izolace minerální vatou o velmi slušné síle 30 cm byla použita ve stropech. Na šikminách jsme použili kombinaci obvyklé izolace s lambdou 0,039 a mezi krokve či do konstrukce jsme pak umístily vrstvu izolace s lambdou 0,033.

Kromě skvělých izolačních vlastností jsme tím i ušetřili trochu místa na výšku, což se vždy hodí. Ano, využití kvalitnější izolace při stejně tloušťce přináší lepší izolační vlastnosti a nebo je možné na tloušťce pošetřit nějaké to místo ve prospěch výsledného obytného prostoru. Pravda, něco to stojí. Ale stojí to za to :O)

Samozřejmostí je ochrana izolace proti vlhkosti pomocí parozábrany.

Sice sklápěcí půdní schody jsou takovou specialitkou, která se v každém podkroví nenajde, ale z pohledu naší práce je to něco o čem není co psát. Umíme to a tak nám to jde od ruky.

Práce nám rychle uběhla a my doufáme, že jsme získali dalšího spokojeného zákazníka, který ocenil doporučení, které na nás dostal.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Fotodokumentace

Je nám to líto, ale fotky k této akci žádné nejsou.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Web vytvořil a internetové služby poskytuje RadekSoucek.cz