Sádrokarton: půdní výlez na chodbě, Rájec-Jestřebí

Realizace

srpen 2011 - sádrokarton, izolace, půdní výlez

Co o nás řekl zadavatel

Příme vyjádření zákazníka nemáme, ale vysvětlení je uvedeno v části fotodokumentace.


Popis prostoru

V průběhu srpna jsme v Rájci-Jestřebí montovali půdní výlez, sádrokartonový podhled se šikminou a předsazenou stěnu v malé chodbě nad schoditěm.

Prostor byl bežně používán, protože se jednalo o chodbu a schodiště do patra rodinného domu, kde se bydlelo.

Chodička byla maličká a úzká, všech možných tvarů. Nad schodištěm byl vykíř, do chodby byl přístup přes dveře ze čtyřech dalších místností a navíc tu byla ještě vestavná skřín.

Popis realizace

Důvodem k realizaci byla skutečnost, že se do krovů se dostal škodlivý brouk a majitel tak byl donucel původní záklopení stropu z palubek strhnout a následně náležitě ošetřit střešní konstrukci. Když už byl původní strop rozebrán, tak se majitel rozhodl dané situace využít pro dodatečné přidání tepelné izolace, která by navazovala na původní izolaci mezi krovy.

Zaklopení stropu sádrokartonovými deskami bylo v dané situaci logickou volbou, protože sádrokarton umožní jednoduše dodatečně vložit izolaci. Celkový prostor chodby se sice o cca 7 cm snížil, ale majitel si jednoduše spočítal, že se mu skrze úspory na vytápění vynaložené prostředky na 5 cm izolace brzy vrátí.

Do stropu chodby jsme namontovali stropní uzávěr a výklopné víko, které je zateplené. Víko umožnuje s použitím žebříku jednoduchý přístup do prostoru mezi stropem a kostrukcí střechy. Přece jen občas je potřeba tento prostor využít a něco tam uložit.

Vše bylo hotovo za tři dny.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Fotodokumentace

Na fotografování jsme dočista zapoměli ;o). Zákazník byl však s naší prací spokojen natolik, že na začátek listopadu si nás objednal znovu na stejnou práci v další místnosti, tak snad potom nějaké foto bude.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Web vytvořil a internetové služby poskytuje RadekSoucek.cz