Akustický podhled v rodinném domě v Jedovnicích

Realizace

únor 2012 - tvorba akustického podhledu (modré ticho) a izolace vchodových dveří

Co o nás řekl zadavatel

Zatím jsme od zákazníka vyjádření neobdrželi.


Popis prostoru

Pouhé dva dny jsem v únoru montovali akustický podhled v patrovém rodinném domku v Jedovnicích.

Majitel neměl možnost položení kročejové izolace v patře (což je za dodržení správného postupu ideální řešení) a proto se rozhodl dodatečně eliminovat kroky a hluk akustickým podhledem ze sádrokartonu.

Dalším přáním majitele byla rampa pro nepřím osvětlení.

Poslední věcí k vyřešení byla zabránění promrzání a izolace u nové pristavěného vstupu do domu.

Popis realizace

Použili jsme akustický sádrokarton Modré ticho (akustické SDK) a minerální akustickou izolaci vsunutou do konstrukce podhledu. Byla použita izolace o tlouštce 60 mm. Více nám nedovolil původní prohnutý strop a výška místnosti.

Dalším úkolém pro nás, bylo zhotovení malé světelné rampy pro nepřímé osvětlení stropu. Takový "minibalkónek", do kterého se pak už jen položí hliníková lišta s LED páskem, který tak nebude vidět. Mezerou mezi stropem a hranou rampy však bude osvětlovat určitou část stropu. Na fotkách níže je "balkónek" detailně zachycen.

Poslední věcí k vyřešení byl nově přistavěný vstup do domu. Zádveří nebylo dostatečně tepelně izolováno a na stropě, který promrzá se tak se tvořili mokré stopy. Ideálním řešením je samozřejmě zateplení zvenčí. To už, bohužel, není možné. Proto, po domluvě s majitelem, jsme strop zateplili zevnitř minerální izolací a sádrokartonovým podhledem. Vše velmi pečlivě utěsněné parozábranou, která zabrání prostupu vlhka k promrzajícímu stropu a následné kondenzaci par na něm. Všichni jsme si vědomi, že toto řešení není zcela ideální, ale v dané situaci je plně dostačující a rozhodně je to lepší výsledek než byl původní stav.

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Fotodokumentace

Fotogalerie jako téměř vždy zachycuje některé zajímavé části naší práce.

Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek
Reference - obrázek

Zpět na přehled referencí pro tento rok

Web vytvořil a internetové služby poskytuje RadekSoucek.cz